SHOE HACKS TO GET MOST OF IT

October 26, 2016


Všichni je nosíme, většina z nás má pro ně slabost, což znamená neustálé nutkání rozšiřovat naši sbírku. Bohužel velmi často o kousky, které vytáhneme kvůli „pohodlí“ dvakrát do roka. Jistě, řeč je o botách. A protože o trendech jste se toho dočetli určitě už všude dost, dneska to vezmeme z trochu praktičtějšího konce. Co dělat, abyste z vašeho botníku vytřískali maximum? Tady je několik jednoduchých triků, jak si nošení bot opravdu užívat. Protože na noze vypadají ještě lépe, než na poličce v botníku!


 
	Pohodlí

	Kolikrát už se vám stalo, že přijdete domů s nadšením s novým párem a hned po první procházce jdou boty hluboko do skříně? Možná stačí jen pár jednoduchých babských rad a z nepohodlného kousku se stane váš oblíbenec.

	
		Kloužou vám boty kvůli hladké podrážce? Zabrouzdejte do krabice s nářadím a vytáhněte smirkový papír. Párkrát s ním přejeďte podrážku, zdrsněte její povrch a příště už na lesklých podlahách v nákupních centrech klouzat nebudete.
	
		Taky nejraději nakupujete džíny ráno, protože večer už jste nafouklí a do ničeho se nevlezete? S botami je to podobné. Ideální doba na nákup nového páru je ale naopak odpoledne či navečer, kdy je chodidlo nateklé a může mít i o číslo víc. Pokud kupujete ráno boty, které jsou jen tak tak, odpoledne v nich už nevydržíte. Myslete na to, že noha v průběhu dne natéká a vybírejte raději takové boty, ve kterých máte ještě lehkou rezervu.
	
		Pokud už takové menší boty máte,  sedněte si večer k televizi, natáhněte huňaté ponožky, nacpěte nohy do bot a povolejte do zbraní fén. Teplý vzduch boty trochu povolí a díky hrubým ponožkám se v nich vytvoří víc místa.
	
		Trpíte na puchýře? Ještě než obujete nové boty, potřete místa, která by se mohla odřít gelovým deodorantem. Ten zabrání nepříjemnému tření boty o kůži a puchýře vám dají pokoj. A ještě k tomu budou vaše boty vonět!
	
		Čas kozaček je tady a jako každou zimu možná budete řešit stejný problém – kalhoty vylézající ven z kozaček. Tedy neustálé upravování a zastrkávání je zpátky.  Vyzkoušejte jednoduchý trik pomocí dětských klipů na gumě držících rukavice u bundy. Jednoduše připněte kalhoty a gumu protáhněte pod chodidlem a žádné otravné vylézající nohavice vás trápit nebudou.
	
		Podpatky asi úplně pohodlné nikdy nebudou, jeden trik vám ale může jejich nošení výrazně zpříjemnit. Přilepte k sobě páskou druhý a třetí prst a poznáte rozdíl. Proč? Tlak na bříško chodidla nebude tak velký, rozprostře se po celém  chodidle a vy na vysokých podpatcích vydržíte o něco déle.


	 

Pohodlí

Kolikrát už se vám stalo, že přijdete domů s nadšením s novým párem a hned po první procházce jdou boty hluboko do skříně? Možná stačí jen pár jednoduchých babských rad a z nepohodlného kousku se stane váš oblíbenec.

 • Kloužou vám boty kvůli hladké podrážce? Zabrouzdejte do krabice s nářadím a vytáhněte smirkový papír. Párkrát s ním přejeďte podrážku, zdrsněte její povrch a příště už na lesklých podlahách v nákupních centrech klouzat nebudete.
 • Taky nejraději nakupujete džíny ráno, protože večer už jste nafouklí a do ničeho se nevlezete? S botami je to podobné. Ideální doba na nákup nového páru je ale naopak odpoledne či navečer, kdy je chodidlo nateklé a může mít i o číslo víc. Pokud kupujete ráno boty, které jsou jen tak tak, odpoledne v nich už nevydržíte. Myslete na to, že noha v průběhu dne natéká a vybírejte raději takové boty, ve kterých máte ještě lehkou rezervu.
 • Pokud už takové menší boty máte,  sedněte si večer k televizi, natáhněte huňaté ponožky, nacpěte nohy do bot a povolejte do zbraní fén. Teplý vzduch boty trochu povolí a díky hrubým ponožkám se v nich vytvoří víc místa.
 • Trpíte na puchýře? Ještě než obujete nové boty, potřete místa, která by se mohla odřít gelovým deodorantem. Ten zabrání nepříjemnému tření boty o kůži a puchýře vám dají pokoj. A ještě k tomu budou vaše boty vonět!
 • Čas kozaček je tady a jako každou zimu možná budete řešit stejný problém – kalhoty vylézající ven z kozaček. Tedy neustálé upravování a zastrkávání je zpátky.  Vyzkoušejte jednoduchý trik pomocí dětských klipů na gumě držících rukavice u bundy. Jednoduše připněte kalhoty a gumu protáhněte pod chodidlem a žádné otravné vylézající nohavice vás trápit nebudou.
 • Podpatky asi úplně pohodlné nikdy nebudou, jeden trik vám ale může jejich nošení výrazně zpříjemnit. Přilepte k sobě páskou druhý a třetí prst a poznáte rozdíl. Proč? Tlak na bříško chodidla nebude tak velký, rozprostře se po celém  chodidle a vy na vysokých podpatcích vydržíte o něco déle.

 

 
	Péče o chodidla

	
		Byli jste celý den na nohou a pobíhali všude možně? Pokud jste puchýřům nezabránili, dopřejte si koupel ze zeleného čaje. Čaj má protizánětlivé vlastnosti, takže puchýře uklidní a vaše nohy se budou cítit lépe.
	
		Pokud jsou chodidla unavená a plosky nohou vás bolí, vezměte na pomoc tenisový míček, položte ho na zem a chodidly přes něj jezděte. Taková úleva!


	 

Péče o chodidla

 • Byli jste celý den na nohou a pobíhali všude možně? Pokud jste puchýřům nezabránili, dopřejte si koupel ze zeleného čaje. Čaj má protizánětlivé vlastnosti, takže puchýře uklidní a vaše nohy se budou cítit lépe.
 • Pokud jsou chodidla unavená a plosky nohou vás bolí, vezměte na pomoc tenisový míček, položte ho na zem a chodidly přes něj jezděte. Taková úleva!

 

 
	Čištění

	Čisté, neokopané boty jsou naprostý základ. Nic totiž nedokáže váš dokonale vymyšlený outfit zhatit tak rychle, jako špinavá obuv. A ne všechny boty můžete jednoduše hodit do pračky (neměly by se tam házet žádné, ale my si taky nemůžeme pomoct...).

	
		Potřebujete-li vyčistit bílou podrážku, použijte starý zubní kartáček a trochu pasty. Skvěle bílou gumu vybělí i práškový čistič na vany.
	
		Semišové boty bývají pěkný oříšek. Pokud si je poškrábete a udělají se na nich skvrny, posypte je dětským zásypem, nechte chvíli působit a pak poškrábaná a špinavá místa jemně obruste pilníkem na nehty. Skvrny i škrábance zmizí a boty budou působit novým dojmem.
	
		Lesklé lakované boty vyčistěte vlhkým hadříkem a  jemně do nich vmasírujte vazelínu. Budou zase zářit!
	
		Zmokli jste v kožených botách a teď na nich máte skvrny od kapek? Použijte ocet a jemně masírujte starým zubním kartáčkem. Skvrny by měly zmizet a obuv bude vypadat jako nová.


	 

	Jak se o své boty staráte vy? Kupujete speciální přípravky, nebo používáte staré osvědčené babské rady?

	 

	@Pinterest @Modernlegacy

	 

Čištění

Čisté, neokopané boty jsou naprostý základ. Nic totiž nedokáže váš dokonale vymyšlený outfit zhatit tak rychle, jako špinavá obuv. A ne všechny boty můžete jednoduše hodit do pračky (neměly by se tam házet žádné, ale my si taky nemůžeme pomoct...).

 • Potřebujete-li vyčistit bílou podrážku, použijte starý zubní kartáček a trochu pasty. Skvěle bílou gumu vybělí i práškový čistič na vany.
 • Semišové boty bývají pěkný oříšek. Pokud si je poškrábete a udělají se na nich skvrny, posypte je dětským zásypem, nechte chvíli působit a pak poškrábaná a špinavá místa jemně obruste pilníkem na nehty. Skvrny i škrábance zmizí a boty budou působit novým dojmem.
 • Lesklé lakované boty vyčistěte vlhkým hadříkem a  jemně do nich vmasírujte vazelínu. Budou zase zářit!
 • Zmokli jste v kožených botách a teď na nich máte skvrny od kapek? Použijte ocet a jemně masírujte starým zubním kartáčkem. Skvrny by měly zmizet a obuv bude vypadat jako nová.

 

Jak se o své boty staráte vy? Kupujete speciální přípravky, nebo používáte staré osvědčené babské rady?

 

@Pinterest @Modernlegacy

 

Tags: , , , , , ,
0 Comments
Category: How to